Aktuality

Začiatok predposledného týždňa zimného semestra patril utužovaniu vzťahov. Konala sa tradičná katedrovica našich prvákov inžinierov, ktorí sa postarali nielen o dobrú zábavu ale aj o pohostenie v duchu blížiacich sa Vianoc. Preto nechýbala výborná kapustnica, chlebíčky a ani palacinky. O grilovačku prvákov sa zasa postarali druháci. Niektorí sa počas grilovania zapotili, ale žezlo si predsa treba zaslúžiť ;) Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné akcie.

 

katedrovica

 

Tento týždeň sme začali v duchu blížiacich sa sviatkov. Spoločne sme sa pustili do výroby a výzdoby netradičného 2D vianočného stromčeka. Keďže ide o prvý stromček na našej katedre po x rokoch, tak sa z neho veľmi tešíme. Našu katedru bude skrášľovať až do sviatku Troch kráľov.

 

stromcek

 

 

Vo štvrtok 30.11.2023 sa naši študenti zúčastnili exkurzie do zvolenského závodu spoločnosti Continental Automotive Systems Slovakia s.r.o (https://www.continental.com/en/), ktorá sa venuje vývoju a výrobe brzdových systémov pre osobné automobily. Študenti si mali možnosť prejsť všetkými etapami ich vývoja, od návrhu, cez simulácie až po finálne testovanie a čiastočne aj výrobu. Program bol naozaj pestrý a zaujímavý. Ďakujeme spoločnosti Continental a jej pracovníkom za cenné poznatky z praxe a za čas, ktorý nám venovali. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

conti exkurzia web

 

 

V utorok 28.11.2023 našu katedru poctili návštevou pracovníci R&D oddelenia spol. BSH (https://www.bsh-group.com/), ktorí si pre študentov Strojného inžinierstva pripravili zaujímavé prednášky z oblasti štrukturálno-akustických výpočtov. Spol. BSH Drives and pumps, s.r.o sa venuje vývoju a výrobe komponentov pre domáce spotrebiče značiek Bosch, Siemens, Gaggenau a Neff. S našou katedrou udržiava dlhodobé dobre vzťahy a to aj vďaka našim absolventom, ktorí vo firme pracujú. Okrem odborných prednášok našim študentom ponúkajú témy záverečných prác, diplomové stáže a v neposlednom rade i exkurzie. Už teraz sa tešíme na budúcoročnú návštevu ich vývojového centra v Košiciach a výrobného závodu v Michalovciach (https://sk.linkedin.com/company/bsh-sk).

bsh

Ľudia na katedre Laboratória a učebne Katedrová videogaléria Publikačná činnosť
Študuj Aplikovanú mechaniku Študuj Strojné inžinierstvo Ponuka služieb pre prax a možností spolupráce Popularizácia vedy a propagácia štúdia

Kontakt

Katedra aplikovanej mechaniky a strojného inžinierstva
Strojnícka fakulta
TUKE
Letná 9
042 00 Košice
Slovensko

tel.: +421 55 602 2461 (Sekretariát)

TUKE na mape

TUKE SjF
UK MAIS
Pošta TUKE Telefónny zoznam