LAB 8 - TestBed 4.0

upraveny pi

upraveny PI Ing. 2

Zodpovedná osoba: prof. Ing. Jaroslava Kádárová, PhD.

Umiestnenie: Park Komenského 9, 4. poschodie

Hybnou silou úspešného rozvoja a riadenia podnikov v trhovom hospodárstve je podnikanie. Neustále napredovanie a implementovanie nových softvérových modulov ponúka podniku vyššiu efektívnosť v plánovaní, príprave a samotnom výkone hlavnej činnosti preto je pre podnik dôležité nájsť vhodný softvérový nástroj, ktorý mu umožní pracovať s informáciami a obsiahnuť čo najviac svojich procesov do systému. Auditórium bolo vybudované s cieľom bližšie oboznámiť študentov s procesmi a reálnymi problémami z praxe prostredníctvom využitia rôznych podnikových a ekonomických softvérových nástrojov. V auditóriu sa zabezpečuje výučba profilových predmetov ako sú Ekonomické a finančné riadenie podnikov, Riadenie investičného rozvoja podniku, Ekonomické nástroje riadenia podnikov, Strategický manažment, Finančný manažment, Inžinierska ekonomika, Ekonomika podniku, Podnikový informačný systém, Daňové systémy, Semestrálny projekt, ktoré patria do študijného programu Riadenie a ekonomika podniku prevažne I. a II. ročníka Ing. štúdia.

401 1   401 2

Zameranie auditória

V auditóriu predovšetkým prebieha výučba jednotlivých predmetov na 10-tich PC staniciach, prostredníctvom ktorých sa študenti učia pracovať v rôznych softvérových nástrojoch ako sú napr. MS Project, MS Excel, MS Access, MS Power Business Intelligence, Tecnomatix Jack, @Risk a ekonomický a účtovný program Pohoda. Uvedené softvérové nástroje umožňujú študentom získať praktické zručnosti v rôznych podnikových oblastiach na základe riešenia laboratórnych a semestrálnych prác či projektov. Študenti pritom riešia reálne problémy z podnikovej praxe, ktoré pomáhajú získať všeobecný a zároveň široký prehľad o fungovaní, riadení a ekonomike podniku.

Ciele auditória

• Analyzovanie technologických, konštrukčných, manažérskych a iných procesov v strojárstve s možnosťou aplikácie na jednotlivé odvetvia strojárstva
  • Riešenie zložitých problémov z oblasti navrhovania, projektovania a implementácie podnikových procesov
  • Špecifikovanie, navrhovanie, implementovanie a udržiavanie rozsiahleho integrovaného riešenia zahŕňajúce strojársku výrobu pre rôzne druhy aplikácií
  • Riadenie procesov zmien technológie z pohľadu vývoja techniky, prispôsobovania a implementácie progresívnej strojárskej činnosti
  • Rozvíjanie nadobudnutých schopností v softvérových nástrojoch

Softvérové nástroje

• Balík MS Office
  • MS Project
  • Microsoft Power Business Intelligence
  • Tecnomatix Jack
  • @Risk
  • Pohoda

Prístrojové vybavenie auditória

• 10 PC staníc
  • Interaktívna dotyková tabuľa

Predmety

• Ekonomické a finančné riadenie podnikov,
  • Riadenie investičného rozvoja podniku,
  • Ekonomické nástroje riadenia podnikov,
  • Strategický manažment,
  • Finančný manažment,
  • Inžinierska ekonomika,
  • Ekonomika podniku,
  • Podnikový informačný systém,
  • Daňové systémy,
  • Semestrálny projekt.

fcb yt mais uk telefon stravovanie nastavenia ftp moodle

Naša adresa:
               Pracovný čas:
              Po - Pi: 8:00 - 16:00

Katedra priemyselného a digitálneho inžinierstva

Park Komenského 9

Slovensko

Pre študentov

V tejto časti nájdete odkaz na zaujímavé ponuky zverejňované na stránke Technickej univerzity v Košiciach pre študentov.

MAIS portál

Pri hľadaní osnovy študiných predmetov je výhodné poznať webový odkaz na MAIS portál maisportal.tuke.sk/portal/.