Úvod
               Knihy

Ponuka publikácií

Ponuka publikácií vydaných členmi katedry bezpečnosti a kvality produkcie. Nájdete tu...
Working Schedule 512

Rozvrhy

Aktuálne rozvrhy hodín pre študentov našich odborov. Nájdete tu...
                               icons 390

Na stiahnutie

Podklady pre vyučbu, šablóny záverečných prác, zaujímavé prezentácie a iné. Nájdete tu...

SINAY

Niečo z histórie... Strojnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach bola založená 8. júla 1952, ako jedna z prvých fakúlt vtedajšej Vysokej školy technickej. V súčasnosti je najväčšou fakultou z 8 fakúlt Technickej univerzity v Košiciach a je jej pevnou súčasťou. Fakulta ma ústavnú štruktúru s delením na katedry, ktoré sú v postavení autonómnych jednotiek s funkciami výučby, výskumu a ďalších aktivít smerom k aplikáciám. Desať rokov sa na Katedre dopravných zariadení a logistiky formoval nový študijný odbor Bezpečnosť technických systémov a bezpečnosť práce.

Len bezpečný život môže spĺňať požiadavky kladené na jeho vysokú kvalitu. Preto bolo prirodzené, že postupne dochádzalo na Strojníckej fakulte TU v Košiciach k vzájomnej integrácii problematiky bezpečnosti s oblasťou kvality. Všetky kroky viedli k tomu, že v roku 2000 schválil Akademický senát SjF TU založenie Katedry bezpečnosti a kvality produkcie, ktorá bola dňom 1. septembra 2001 rozhodnutím dekana aj konštituovaná.

V rámci existujúcej organizačnej štruktúry Strojníckej fakulty je katedra začlenená do Ústavu bezpečnosti, kvality a environmentalistiky. Na katedre v súčasnosti pôsobia bývalí pracovníci niekdajších katedier, a to: Katedry dopravných zariadení a logistiky a Katedry automatizácie, merania a mechatroniky.


Katedra bezpečnosti a kvality produkcie...

...
spoľahlivý partner v oblasti vzdelávania, výskumu, inovácii a poradenstva v podmienkach Európskeho výskumného a vysokoškolského priestoru.

         Kontakt

  

              TECHNICKÁ UNIVERZITA V KOŠICIACH
              Strojnícka fakulta
            Ústav špeciálnych inžinierskych procesológií
              KATEDRA BEZPEČNOSTI A KVALITY PRODUKCIE
              Letná 9, 042 00, Košice

              tel: +42155 / 602 2501
              e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.