Košické titánové implantáty na mieru reprezentujú slovenské know-how. V európskom a vo svetovom merítku sú známe pre svoju jedinečnú technológiu a originálnu vlastnú konštrukciu.
Slovensko sa môže pochváliť unikátnym svetovým prvenstvom v oblasti biomedicínskeho inžinierstva. Spoločnosti CEIT Biomedical Engineering, s.r.o. v spolupráci s Katedrou biomedicínskeho inžinierstva a merania Strojníckej fakulty Technickej univerzity (SjF TUKE) v Košiciach sa podarilo vyrobiť a aplikovať prvý maxilofaciálny škrupinový a porézny titánový implantát na svete - pre slovenského pacienta, ktorý mal zdevastovaných až 86 percent tváre (Titánové tváre a implantáty, Dimenzie, č. 07-08/2016).
Tento úspech je výsledkom tímovej práce pod vedením dvoch vedcov a špičkových inovátorov. Prvým z nich je Jozef Živčák, historicky prvý profesor biomedicínskeho inžinierstva v bývalom Československu, ktorý položil základy tohto odboru aj na Slovensku. Invazívnej implantológii sa venuje už 20 rokov, je riaditeľom Ústavu špeciálnych inžinierskych procesológií a vedúcim Katedry biomedicínskeho inžinierstva a merania na SjF TUKE. Druhým je docent Radovan Hudák, jeho kolega a súčasný zástupca na ústave a katedre. Vďaka vedeckému výskumu získali vedecký projekt v oblasti implantológie a na excelentné centrum pre biomedicínske technológie a biomedicínu. Obidvaja páni sú tiež spolumajiteľmi biomedicínskej spoločnosti CEIT Biomedical Engineering, ktorá je stredoeurópskym priekopníkom vo vývoji a výrobe medicínskych implantátov na mieru s pomocou trojdimenzionálnej materiálovej tlačiarne (3D) metódou priameho laserového sinterovania kovového prášku (technológia Direct Metal Laser Sintering).