Domov

logo sjf 2018sk new

fotogaleria
videogaleria
fakulta media
preco studovat

Dňa 2.12.2014 sa v posluchárni P/26 uskutočnil workshop ŠKODA Auto a SjF TUKE pod odbornou garanciou dekana SjF Dr.h.c. mult. prof. Ing. Františka Trebuňu, CSc. Zavítali medzi nás odborníci z vývoja ŠKODA Auto Mladá Boleslav zaoberajúci sa návrhom karosérií, konkrétne tvorbou povrchových dát karosérie automobilu.

 

Prvú prednášku zaoberajúcu sa problematikou vývoja automobilu od počiatočného zadania až po rozbeh sériovej výroby predniesol Ing. Jiří Ota vedúci oddelenia Aerodynamika, výpočty a STRAK. Následne nám Ing. Maroš Gerda osvetlil problematiku tvorby povrchových CAD dát exteriéru a interiéru automobilu tiež nazývaný STRAK. Pán Gerda je koordinátor projektov na spomínanom oddelení. Posledným projektom, ktorý prešiel jeho rukami boli povrchové dáta nového modelu ŠKODA Fabia III.

Na vývoji nových automobilov spoločnosť ŠKODA Auto spolupracuje aj so subdodávateľmi inžinierskych prác. Spoločnosť AUFEER Design Mladá Boleslav zastupoval. Ing. Stanislav Křída, ktorý nás zároveň oboznámil s problematikou navrhovania reflektorov automobilov. Problematiku vývoja hliníkových kolies automobilov zastupovala Ing. Jana Najmanová z firmy IDIADA CZ.

Priestor dostali aj študenti, ktorí sa zúčastnili letnej stáže vo vývojovom centre Česana. Študenti prezentovali problematiku návrhu parametrického CAD modelu prednej masky automobilu a problematiku návrhu hliníkového disku s následnou pevnostnou analýzou pomocou metódy konečných prvkov.

V závere oficiálnej časti workshopu vystúpil doc. Michal Fabian s prezentáciou: Implementácia CAD systémov do výuky na SjF TUKE.

Záver patril neoficiálnej časti diskusií o problematike vývoja nových automobilov, prezentácie zadania študentských projektov na rok 2015 a o možnostiach participácie študentov SjF TUKE na nich. Študenti, ktorí majú záujem zapojiť sa do práce na projekte nech kontaktujú doc. Fabiana z Katedry konštrukčného, automobilového a dopravného inžinierstva.

 

fotogaléria

fcb g plus yt Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. moodle

Strojar inovator 2021

mais  Mail Zamestnanci  studentmail  telefon stravovanie kniznica nastavenia ftp zamestnanci

 

Apríl 2024
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Spolupráca s praxou

AuferDesing     Biomedical Engineering    BOSCH   BSH   

Chemosvit    Chirana    Continental    evektor  

 

embraco    Ford    magna

 

 USS    wolksvagen    KIA    PSA

 

 USS    LEAR  minebeamitsumi  

NORDMondi SCP   masam logo ok 1   Tatravagonka Poprad

 

HMT   IDIADA   Sova Digital     siemens

 

SMC    REGADA   Ricardo   Senzor

 engler    matador mubea logo

vuje   javys     Kerex       ROSERO      SEZ

 

  kimex  spp    zts vvu  whirpool

 

LPH  nekoten  swep

 

marelli  slovnaft    IQ   spinea

 

 balluff  mitsubishi  garrett

 

 

 

 

 

 

 

mapa sjf

Študijné oddelenie

Úradné hodiny:
Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
8:30 - 11:30
8:30 - 11:30
8:30 - 11:30, 13:00 - 15:00
nestránkový deň
8:30 - 11:30

 

 

 

 

 

 

 

 

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Telefón: +421 55 602 2168

Kontakt

Strojnícka fakulta TU v Košiciach
Letná 1/9
042 00 Košice-Sever

tel.: +421 55 602 2016
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.