logo sjf 2018sk new

logo tuke contentDňa 15.04.2015 o 09.00 hod. sa na Technickej univerzite v Košiciach v miestnosti Aula Maxima konala prednáška „Čo po škole? Ako byť úspešný?“. Prednáška bola konaná pod záštitou JCI (Junior Chamer International – Slovakia) a taktiež pod záštitou Strojníckej fakulty.

Prednášku oficiálne otvorila prof. Ing. Janette Brezinová, PhD., prodekanka Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach pre pedagogickú činnosť v I. a II. stupni štúdia a prof. Ing. Michal Kelemen, PhD., prodekan pre vedecko-výskumnú činnosť, zahraničné styky a III. stupeň štúdia.

Prednáška bola rozdelená na 3 ťažiskové časti, ktorými boli:

Grilovanie Start-upov – v prvej časti vystúpili predstavitelia 3 novovzniknutých firiem. Išlo o firmy:

• SpaceSpy – je kombináciou sociálnej siete a vyhľadávača. Z pohľadu sociálnej siete, si užívateľ môže pridávať ľudí medzi priateľov, chatovať s nimi a pokiaľ to dovolia, zobraziť ich polohu a aktivitu,
  • Croptech – slovenský technologický start-up v oblasti hydroponického pestovania rastlín. Technológia Croptechu umožňuje zákazníkom pestovať rastliny bez pôdy, iba pomocou roztokov minerálnych živín vo vode,
  • CEIT – zameriava sa na výskumno-vývojové aktivity v oblasti biomedicínskeho inžinierstva, diagnostiky a merania pre priemyselnú prax a aktivity projektového manažmentu.

Panelová diskusia – v druhej časti išlo o organizovaný rozhovor stálej skupiny osôb (panel) na danú tému. Panelovej diskusie sa zúčastnili:

• Ing. Jozef Vojtko, PhD. – predstaviteľ firmy FPT,
  • Ing. Peter Bobík – predstaviteľ firmy Ernest a Young,
  • Ing. Rastislav Trnka – Miestny úrad Košice Staré mesto,
  • Ing. Juraj Probala – bývalý profesionálny športovec, v súčasnej dobe manažér vo firme T –Systems,
  • Ing. Mária Virčíková – TOP študentská osobnosť s profesionálnou orientáciou na oblasť robotiky,
  • Bc. Matúš Ondáš – predstaviteľ Eastcubator

Podpora mladých podnikateľov (inovatívnych nápadov) – v poslednej časti vystúpili zástupcovia spoločností:

• Slovenská sporiteľňa,
  • Eastcubator,