logo sjf 2018sk new

svoc ikonaV zmysle rozvoja študentských aktivít vyhlasujem pre rok 2018 konferenciu študentov Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach v študentskej vedeckej a odbornej činnosti na deň 09.05.2018.

1. Cieľová skupina študentov konferencie

Konferencia je určená pre všetkých študentov SjF TUKE, ako aj pre študentov Strojníckych fakúlt na Slovensku a v zahraničí. Aktívnu účasť odporúčam študentom končiacich ročníkov v prvom a druhom stupni vysokoškolského štúdia.

2. Oblastné zameranie konferencie
Prezentácie študentských prác sa budú konať v sekciách, ktoré sú príslušné ústavom fakulty:

- sekcia 1: Automatizácia, mechatronika a robotika (garant: prof. Ing. Michal Kelemen, PhD.)
- sekcia 2: Výrobné technológie (garant: prof. Ing. Emil Spišák, CSc.)
- sekcia 3: Konštrukčné a procesné inžinierstvo (garant: prof. Ing. Jozef Bocko, CSc.)
- sekcia 4: Bezpečnostné a biomedicínske inžinierstvo (garant: Dr. h. c. prof. Ing. Jozef Živčák, PhD.)
- sekcia 5: Ekonomika a manažment (garant: prof. Ing. Jozef Kováč, CSc.)

3. Programový výbor konferencie
Predseda: prof. Ing. Janette Brezinová, PhD. - prodekanka pre vedecko-výskumnú činnosť, zahraničné styky a pedagogickú činnosť v III. stupni štúdia
Členovia: prof. Ing. Michal Kelemen, PhD. - garant sekcie č. 1
prof. Ing. Emil Spišák, CSc. - garant sekcie č. 2
prof. Ing. Jozef Bocko, CSc. - garant sekcie č. 3
Dr.h.c. prof. Ing. Jozef Živčák, PhD. - garant sekcie č. 4
prof. Ing. Jozef Kováč, CSc. - garant sekcie č. 5

4. Podmienky účasti študentov na konferencii
a) Študent absolvuje katedrové kolo ŠVOČ do 27.04. 2018 (pre účastníkov z iných Strojníckych fakúlt zo Slovenska a zahraničia platí odporúčanie vedúceho pracoviska)
b) Študenta nahlási vedúci katedry - pracoviska k účasti na konferenciu ŠVOČ do 03.05. 2018.
c) Študent sa prihlási - prihláškou na Študijné oddelenie SjF u p. Timkovej, kde vyplní:
- sekciu prezentácie, názov témy, autora práce, formu a ročník štúdia, katedru - pracovisko, vedúceho témy, anotáciu (10 riadkov). Uvedenú prihlášku podpíše autor práce a vedúci katedry - pracoviska do 03.05.2018.
d) Prácu v rozsahu (15 - 20 strán) v textovej podobe študenti odovzdajú na ŠO SjF p. Timkovej do 03.05.2018.
e) Prezentované práce študentov môžu byť časti diplomových a bakalárskych prác, alebo iné témy, ktoré sú súčasťou vedecko-výskumnej činnosti pracoviska.
f) Vedúci katedier, resp. pracovísk nahlásia prvých riešiteľov a ich vedúcich prác v počte minimálne „3“ a max. „5“ študentov. (bod f) neplatí pre účastníkov z iných Strojníckych fakúlt zo Slovenska a zahraničia)
g) Prezentácia v slovenskom, resp. anglickom jazyku v programe power - point.

5. Časové zabezpečenie prezentácií
- Do 27.04.2018 - katedrové kolá ŠVOČ 2018, zodpovedný: vedúci katedry
- Do 03.05.2018 - nahlásenie účastníkov konferencie a prihlásenie sa študentov, zodpovedný: vedúci katedry
- Do 03.05.2018 - odovzdanie prác v textovej podobe na Študijné oddelenie SjF
- Dňa 09.05.2018 o 9.00 h - zahájenie prezentácií na konferencii podľa sekcií (1 - 5) na uvedených pracoviskách

Vyhlásenie najlepších prác a odovzdanie ocenení bude 09.05.2018 o 14.00 h v priestoroch Univerzitnej knižnice - Letná 9, Košice

6. Priebeh a vyhodnotenie konferencie

• Organizáciu a riadenie konferencie zabezpečuje ŠO SjF a programový výbor pod gesciou dekana SjF TUKE, Dr.h.c. mult. prof. Ing. Františka Trebuňu, CSc.
  • Odbornú stránku prezentácii garantujú gestori sekcií.
  • Finančné ocenenie príspevkov bude po sekciách (1. až 3. miesto).
  • Písomné uznanie prezentovaných prác dostanú všetci účastníci.
  • Účastníci z iných Strojníckych fakúlt zo Slovenska a zahraničia budú zadelení do sekcií programovým výborom.

V prípade námetov a nejasností prosím kontaktovať Študijné oddelenie SjF.

Dr.h.c. mult. prof. Ing. František Trebuňa, CSc.
                        dekan

Strojar inovator 2021

Žiadna udalosť nie je v kalendári

Marec 2024