skolaMedzi najlepšie univerzity sveta sa dostali aj tri zo Slovenska. Ide o Univerzitu Komenského (UK) v Bratislave, Slovenskú technickú univerzitu (STU) v Bratislave a Technickú univerzitu v Košiciach, vyplýva z prestížneho celosvetového rebríčka Times Higher Education World University Rankings (THE WUR) 2018.

UK sa tak ako vlani umiestnila na 601. až 800. mieste. STU a Technická univerzita v Košiciach skončili na 801. až 1000. mieste. Prvú pozíciu obsadila University of Oxford, ktorú nasledujú University of Cambridge a California Institute of Technology. TASR o tom informovala Andrea Földváryová z oddelenia komunikácie na UK.

"Teší nás, že UK si opakovane udržuje stabilné umiestnenie medzi najlepšími univerzitami z celého sveta, a to aj napriek výške štátnej dotácie a rozpočtu, ktorá je prakticky neporovnateľná s možnosťami univerzít, s ktorými sme hodnotení v medzinárodnom priestore," povedal rektor UK Karol Mičieta.

Rankingový systém THE WUR hodnotí univerzity podľa kvalitatívnych a kvantitatívnych indikátorov. Aktuálny rebríček zverejnil hodnotenie 1102 najlepších univerzít sveta. Medzi hodnotené parametre patria napríklad citačný ohlas, výučba, výskum či medzinárodný pohľad. "Ako výskumná univerzita sa chceme zamerať na ďalšie zvyšovanie vedeckého a citačného výkonu," dodal Mičieta.

promocie 2017

matika ok

schaeffler plagat small

tuke mais mail telefon stravovanie kniznica nastavenia ftp zamestnanci