Domov
galer

Videogaléria

Zaujímavé vídeá. Klikni ...
vmediach

Katedra v médiách

Vysielanie v STV2, TA3, články v novinách. Klikni...
vzucba2

Prečo študovať na KBIaM

Chceš vedieť prečo by si mal/a/ študovať práve u nás ? Klikni a pozri si ...

Dňa 7.4.2024 (pre 3. PaO) a 9.4.2024 (pre 2. BI) sa na Katedre biomedicínskeho inžinierstva a merania uskutočnilo katedrové kolo Študentskej vedeckej odbornej činnosti. 

Z katedrového kola v študijnom programe Protetika a Ortotika (3. PaO) postupujú:

Meno študenta Názov práce Meno školiteľa
Patrik Dvorský Analýza ortéz vyrábaných technológiou SLS Ing. Branko Štefanovič, PhD.
Martin Jánošík Príprava animálnych kadáverov na snímanie pomocou CT doc. Ing. Teodor Tóth, PhD.
Lenka Kaščáková Návrh ortotickej pomôcky s funkčnou elektrickou stimuláciou pre liečbu syndrómu karpálneho tunela Ing. Miroslav Kohan, PhD.

 

a zo študijného programu Biomedicínske inžinierstvo (2. BI) postupujú: 

Meno študenta Názov práce Meno školiteľa
Bc. Miroslava Kaliňáková Návrh a výroba individuálnych mechanických protéz prstov Dr. h. c. mult. prof. Ing. Jozef Živčák, DrSc., MPH,
Bc. Dmytro Malakhov Modernizácia optického systému pre meranie dĺžok doc. Ing. Tatiana Kelemenová, PhD.
Bc. Mária Rúrová Návrh a zhodnotenie presnosti 3D modelu fixačnej pomôcky ústnej dutiny a jazyka pri liečbe rádioterapiou Ing. Miroslav Kohan, PhD.

Komisia pre študijný program Protetika a ortotika:

doc. Ing. Teodor Tóth, PhD.

Ing. Lucia Bednarčíková, PhD.

Ing. Jana Hlubeňová, PhD. MSC.

Ing. Branko Štefanovič, PhD.

 

Komisia pre študijný program Biomedicínske inžinierstvo:

doc. Ing. Tatiana Kelemenová, PhD.

doc. RNDr. Marianna Trebuňová, PhD.

Ing. Miroslav Kohan, PhD.

Ing. Mária Danko, PhD.

Dňa 24.3.2025 sa uskutočnila pozvaná prednáška spoločnosti Siemens Healthineers pre končiacich študentov 1. a 2.stupňa štúdia na tému “Medicína budúcnosti”. Ing. Soňa Hancinová (IT projektová manažérka) predstavila prvý USG vyvinutý a vyrábaný v Košiciach. Odprezentovala súčasné výzvy a možnosti uplatnenia našich študentov v odbornej praxi.

2025 pozvana prednaska siemens thumb

Dňa 18.3. - 19.3.2025 sa uskutoční interdisciplinárny workshop Katedry biomedicínskeho inžinierstva a merania a Centra pre deti a rodinu v Sečovciach "Digitalizácia a 3D tlač v starostlivosti o pacienta s vrodenými chybami".

2025 workshop tatry secovce

Dňa 14.1 - 15.1.2025 sa uskutočnil spoločný seminár Katedry biomedicínskeho inžinierstva a merania a belgickej spoločnosti Materialise "Technológie pre tkanivové inžinierstvo a regeneratívnu medicínu" zameraný na softvérovú podporu a prezentáciu projektov.

2025 01 seminar materialise thumb

Na základe stretnutia vedenia Katedry biomedicínskeho inžinierstva a merania so študentmi prvého stupňa štúdia v ŠP Protetika a ortotika prikladám zápisnicu zo stretnutia.

Zápisnica stretnutia.

Dobrý deň milí kolegovia,

dovoľujem si vás osloviť v mene prof. Hudáka s pozvaním na stretnutie so študentami programu PaO. Budeme radi ak si nájdete čas a prídete a spoločne prediskutujeme aktuálne otázky zamerané na štúdium na našej katedre.

Tešíme sa na stretnutie!

2024 pozvanka stretnutie PaO

Prečo študovať na KBIaM

PaO1

 

BI1

  

Čítaj viac o študijných programoch bakalárskeho a inžinierskeho stupňa v rubrike ŠTÚDIUM - ŠTUDIJNÉ PROGRAMY ...

 

Genéza vzniku katedry sa traduje od r. 1952 vytvorením Katedry všeobecného strojárstva na VŠT v Košiciach pod vedením prof. Ing. Františka KÁMENA do r. 1954.
V r. 1954 vznikla Katedra vodných a tepelných motorov, kde vedúcim katedry sa stal prof. Ing. Ferdinand ŠUJANSKÝ. V roku 1959 došlo k zmene názvu pracoviska na Katedru energetických strojov. V r. 1970 vedúcim katedry sa stal doc. Ing. Fedor ČUPKA a v roku 1973 došlo k zmene názvu katedry na Katedru prístrojovej, regulačnej a energetickej techniky.
V roku 1986 vedenie katedry prebral prof. Ing. Dušan ŠIMŠÍK, CSc., a súčasne s organizačnou zmenou na fakulte sa zmenil názov katedry na Katedru merania a regulácie.
V r. 1990 vedúcim katedry sa stal prof. Ing. Ivan SLIMÁK, CSc.
V r. 1992 sa odčlenilo oddelenie energetickej techniky a opätovne vznikla na SjF Katedra energetickej techniky. Katedru s pôvodným názvom až do roku 1998 viedol prof. Slimák.
V roku 1998 z dôvodu novej organizačnej štruktúry fakulty sa zmenil názov katedry na Katedru automatizácie, merania a mechatroniky, ktorú viedol prof. Ing. Ivan GÓTS, PhD.
V roku 2001 sa z katedry odčlenilo oddelenie inžinierstva kvality produkcie, ktoré prešlo na novú Katedru bezpečnosti a kvality produkcie. Prof. Góts pôvodnú katedru viedol až do roku 2001.
V roku 2001 sa vedúcim katedry stal Dr. h. c. mult. prof. Ing. Jozef ŽIVČÁK, DrSc., MPH, Akademik UčSS od 1.9.2002 s názvom katedry: Katedra prístrojového a biomedicínskeho inžinierstva.
Od 1.1.2008 sa katedra zlúčila s Katedrou automatizácie a riadenia. Vznikla tak katedra s novým názvom: Katedra biomedicínskeho inžinierstva, automatizácie a merania.
Od 1.7.2011 na základe organizačných zmien pracovísk fakulty odčlenením Automatizácie, vznikla katedra s názvom: Katedra biomedicínskeho inžinierstva a merania.

Od roku 2019 vedie katedru prof. Ing. Radovan HUDÁK, PhD.

 

V súčasnosti zabezpečuje katedra pedagogicko - výskumnú činnosť v biomedicínskom inžinierstve, protetike a ortotike, všeobecnom strojárstve, mechatronike, meraní, ... 

Naša addresa:
Technická univerzita v Košiciach
Strojnícka fakulta
Katedra biomedicínskeho inžinierstva a merania
Letná 9, 5. poschodie A-blok
042 00 Košice
 

  


 

Úradné hodiny:

Utorok: od 8,00 hod do 12,00 hod

Štvrtok: od 8,00 hod do 12,00 hod

Pre študentov