Strojnícka fakulta TUKE bude súčasťou projektu CevroSat-2
Dňa 14. apríla sa uskutočnilo pracovné stretnutie v priestoroch spoločnosti ČVC Electronic (Praha), kde sa diskutovalo o možnostiach zapojenia Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach do projektu CevroSat-2.
Na stretnutí našu fakultu zastupovali Marek Vrabeľ, Peter Čurma a Miroslav Palko. Spoločné rokovanie bolo príležitosťou predstaviť odborné kapacity Strojníckej fakulty TUKE a potvrdiť jej úlohu v projekte, ktorý prepája univerzitné prostredie, výskum, inovácie a kozmické technológie.
Strojnícka fakulta TUKE bude súčasťou projektu CevroSat-2 a prispeje svojimi skúsenosťami v oblasti návrhu, výroby, testovania a integrácie vybraných riešení.
Spolupráca predstavuje dôležitý krok v rozvoji univerzitného výskumu a zároveň ukazuje, že aj SjF TUKE má čo ponúknuť v dynamicky sa rozvíjajúcej oblasti vesmírnych technológií.

.jpeg%3Fmedia_id%3D8006%26mediable%3D938%26workSpaceId%3D12&w=3840&q=75)

