Pracoviská katedry

Laboratórium testovania filtračných materiálov

Zodpovedná osoba: prof. Ing. Tomáš Brestovič, PhD.

Umiestnenie: Park Komenského 14, prízemie

Zameranie laboratória

Laboratórium testovania filtračných materiálov je spoločným laboratóriom Katedry energetickej techniky a Katedry biomedicínskeho inžinierstva a merania. Disponuje niekoľkými špičkovými a prototypovými zariadeniami na stanovenie tlakovej straty, permeability a odporového koeficientu rôznych filtračných vrstiev. Laboratórium je vybavené aj zariadením na stanovenie extrémne malých prietokov vzduchu pri atmosferickom tlaku, čo umožňuje merať prienik vzduchu líniou lícnicovej časti rôznych ochranných polmasiek.

Prístrojové vybavenie

• Prototypové zariadenie na stanovenie prieniku vzduchu cez líniu lícnicovej časti ochrannej polmasky
  • Prototypové zariadenie na stanovenie tlakovej straty, odporového koeficientu a permeability filtračných materiálov
  • Umelé pľúca