Profil absolventa

absolventVšeobecná charakteristika
Absolvent študijného odboru Dopravné stroje a zariadenia je spôsobilý vykonávať činnosti v prevádzke a údržbe dopravných strojov a zariadení, realizovať projekčné a konštrukčné činnosti v odbore Dopravné stroje a zariadenia.

Teoretické poznatky a praktické schopnosti 
Absolvent študijného odboru Dopravné stroje a zariadenia má vedomosti z oblasti teórie, konštruovania a stavby dopravných a manipulačných zariadení (napr. žeriavy. dopravníky, výťahy, manipulačné prostriedky) a z oblasti projektovania logistických (dopravných a manipulačných) systémov, napríklad riadenie a regulácia materiálových tokov, skladové hospodárstvo, systémové riešenie manipulácie s materiálom. Definovaním okrajových (pracovných) podmienok a rozborom vhodných metód riešenia úloh dopravy a manipulácie s materiálom je schopný tvoriť, realizovať a riadiť vysoko efektívne integrované logistické systémy s dopravnými strojmi a zariadeniami. Má prehĺbené vedomosti z teórie pevnosti, spoľahlivosti a životnosti konštrukcií s využitím aktuálnych počítačových projekčných systémov. V rámci štúdia je oboznámený s experimentálnymi metódami skúšania strojov. Je schopný samostatne navrhovať a konštruovať dopravné stroje a zariadenia s ohľadom na požiadavky ich funkčnosti, efektívnosti dimenzovania, spoľahlivosti a životnosti. Ovláda metódy konštruovania a skúšania dopravných strojov a manipulačných zariadení a zásady projektovania materiálových tokov s využitím moderných logistických princípov. Má znalosti zo zavádzania teórie spoľahlivosti do praktických aplikácií.

Žiadna udalosť nie je v kalendári
Február 2024
pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

mapa sjf

Kontakt

Katedra konštrukčného a dopravného inžinierstva
Strojnícka fakulta TU v Košiciach
Letná č. 9,  042 00  Košice

tel.:     +421 55 602 2570
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.