tuke logo SjF mais mail2 telefon stravovanie uk yt.png

Dňa 25.1.2024 sa konala Konferencia doktorandov Novus Scientia 2024, ktorá je zameraná na prezentáciu výsledkov výskumu doktorandov strojníckych fakúlt a im príbuzných fakúlt technických univerzít a vysokých škôl. Konferencia poskytuje študentom doktorandského štúdia možnosť prezentovať výsledky ich vedeckého bádania, diskutovať o nich v širšom kontexte, nadviazať spoluprácu medzi pracoviskami a jednotlivcami s príbuzným výskumným zameraním, a skvalitniť tak vedecké bádanie na úrovni doktorandského štúdia. Konferencia sa koná pod záštitou dekana Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach Dr.h.c. mult. prof. Ing. Jozefa Živčáka, PhD., MPH.

Konferencia je zameraná na nasledujúce témy:

• Automatizácia, mechatronika a robotika
  • Technologické a materiálové inžinierstvo
  • Manažment, priemyselné a digitálne inžinierstvo
  • Konštrukčné a procesné inžinierstvo
  • Špeciálne inžinierske procesológie

Za Katedru priemyselnej automatizácie a mechatroniky boli odprezentované nasledujúce príspevky:

Ing. Ondrej Majerčák - Thingspeak platform as a tool for wireless data collection

Ing. Tomáš Merva - USE OF MOTION CAPTURE SYSTEM FOR REACTIVE ROBOTIC MANIPULATIONS

Ing. Peter Ján Sinčák - POSITIONAL DATA COLLECTION FOR CONTINUUM ROBOT DATASET

Ing. Jaroslav Romančík - Non-contact temperature measurement of SMA materials

Ing. Leo Brada - METHODOLOGY FOR MEASURING PRESSURE AND AIR FLOW

V Sekcií A získal Ing. Jaroslav Romančík diplom za najlepší príspevok.

2024 novus romancik

Katedra mechatroniky