Profil

Katedra vznikla v  rámci reorganizácie Strojníckej fakulty TU v Košiciach v  roku 2002 zlúčením Katedry častí a mechanizmov strojov a Katedry dopravných zariadení a logistiky  ako súčasť Ústavu konštrukcie strojov a zariadení.

Vo výskumnej a pedagogickej práci nadväzuje na tradície a skúsenosti oboch pôvodných katedier.

Výučba je charakteristická tromi základnými smermi:

-   definovanie a aplikácia fyzikálnych záko­nov a súvislostí v  konštruovaní mechanizmov, strojových častí, dopravných, stavebných, úpravníckych a poľnohospodárskych strojov,
-   aplikácia experimentálnych metód pri ove­rovaní vlastností strojov,
-   využívanie výpočtovej techniky pri navr­hovaní strojov - CAD.

Výskum katedry je orientovaný na aktuálne problémy priemyselného zázemia a zohľadňuje doterajšie skúsenosti pri prehlbovaní teoretických poznatkov v konštrukčnej filozofii navrhovania strojových častí a strojových systémov.

Katedra sa podieľa na výučbe študentov Stroj­níckej fakulty, Hutníckej fakulty, Fakulty BERG, Fakulty umení,  Fakulty elektrotech­niky a informatiky.

Katedra má rozsiahlu spoluprácu s mnohými partnerskými pracoviskami doma aj v zahraničí.

Žiadna udalosť nie je v kalendári
Marec 2024

Katedra konštrukčného a dopravného inžinierstva
Letná č. 9,  042 00  Košice