DOMOV

SLUŽBY

hlava ŠVOČ

Študentská vedecká odborná činnosť (ŠVOČ) 2020

Vážení kolegovia, milí študenti!
Strojnícka fakulta TU v Košiciach umožňuje svojim študentom sa každoročne podieľať na študentskej vedecko-výskumnej činnosti. Študenti majú možnosť prezentovať pred odbornou porotou výsledky svojej práce a preveriť tak úroveň obsahového zamerania ich prác, vyskúšať si písomný prejav, predviesť svoje prezentačné nadanie a otestovať svoje argumentačné schopnosti pri obhajobe odbornej problematiky, a tým si vytvoriť predpoklad pre publikačnú činnosť v budúcnosti, napríklad pre budúce doktorandské štúdium. Samotná ŠVOČ vedie študentov k vedeckému mysleniu, tvorivej vedeckej práci a invencii. Môže byť rovnako dobrým základom pre úspešné obhájenie diplomovej práce a tiež môže byť prvotným krokom k perspektívnemu uplatneniu sa na trhu práce po skončení štúdia. Cieľom tejto súťaže je priniesť do rutinnej vzdelávacej študijnej práce nové impulzy a vytvoriť tak priestor pre aktívnych študentov na prezentáciu vlastných názorov.

Dňa 8. apríla 2020 (v stredu) o 9:55 hod. v miestnosti PK5/004 sa uskutoční katedrové kolo ŠVOČ pre školský rok 2019/2020. Účasť je povinná pre všetkých študentov 2. ročníka 2. stupňa.

Študenti majú možnosť prezentovať časti svojich diplomových prác.

Vyplnené a podpísané prihlášky spolu so zviazanými prácami (rozsah 15 - 20 strán) a elektronickej forme vo formáte .pdf je potrebné doručiť najneskôr do 07. 04. 2020 do 12:00 do rúk Tajomníka katedry (Ing. Miriama Piňosová, PhD.).

Pri registrácii príspevku je potrebné uviesť tieto údaje:
Každý z autorov: Meno a Priezvisko, Titul, Osobné/Identifikačné číslo, Ročník, Študijný program, E-mail, (prípadne telefónne číslo, tento údaj však nie je povinný).
Názov práce.
Vedúci práce Meno a Priezvisko Vášho odborného vedúceho, jeho tituly a ústav/pracovisko.
Anotácia (stručný charakteristika práce a jej výsledkov): 10 riadkov.

Prihlášku pre registráciu príspevku nájdete tu.

Aký je formát príspevku?
Všetky príspevky musia byť vypracované v jednotnom formáte.
Predpísané formátovanie je potrebné bezpodmienečne dodržať! Autor nesie zodpovednosť za formálnu a obsahovú stránku príspevku.

Príspevok prezentuje výsledky práce a mal by obsahovať:
abstrakt – vystihuje prácu a uvádza hlavné myšlienky článku,
úvod – opisuje problematiku, ktorej sa výsledky popísané v príspevku týkajú, ako aj prehľad stavu v danej oblasti,
hlavnú časť práce (jadro) – prezentuje postup riešenia a dosiahnuté výsledky,
záver – zhodnotenie dosiahnutých výsledkov.
zoznam použitej literatúry.

Šablóna MS-Word: tu

Každý účastník je povinný pripraviť si interaktívnu prezentáciu. Prezentácie jednotlivých prác je potrebné spracovať vo formáte .ppt (Power-point – verzia Office 2010 alebo vyššia). Časový rozsah prezentácie by mal mať 5 až 7 minút.

Najlepšie práce postúpia do fakultného kola, ktoré sa uskutoční 23. 04. 2020.

Ďalšie informácie nájdete          kod

3D Katedra 2021

TukeSjFIS MaisTUKE MailTelefónny zoznamStravovanieUniverzitná knižnicaNastavenia UVTPortál zamestnanci

Máj 2024

Informačné letáky

Letaky WEB

MAPA A GPS SÚRADNICE

48.731454973 N    21.245949268 E

Mapa SK 2023

Naša adresa

Park Komenského 5 (Areál Technickej univerzity)
Slovenská Republika

Marianna Brnová
Sekretariát katedry
Tel.č: +421 55 602 2925

Katedra v 3D pohľade

KPaEI 640x360

created by Ing. Tibor Dzuro, PhD.