Ukáž, či v tebe drieme kreatívny vývojár a nadizajnuj originálne riešenie pre spoločnosť, ktorá už 140. rokov ovplyvňuje inováciami milióny domácností po celom svete.

Pri príležitosti 140. narodenín značky Vaillant, ktorá je priekopníkom na trhu vykurovacích zariadení, vyhlasuje jej dcérsky závod na výrobu kotlov Protherm Production súťaž o atraktívne ceny. Stačí urobiť návrh inovatívneho rozoberateľného spojenia dvoch rúrok a si v hre o nezabudnuteľný vianočný darček.

 

Zadanie súťaže:

1. Urob návrh inovatívneho rozoberateľného spojenia dvoch rúrok: Návrh dizajnu spojovaných koncov rúrok, tesnenia a prípadného spojovacieho člena. Jedna rúrka je z plastu. Druhá rúrka je voliteľná:

plastmeďmosadz

Treba zvoliť vhodný plast s ohľadom na požadovaný tlak a teplotu. Spoj musí byť tesný, jednoducho rozoberateľný, najlepšie bez použitia špeciálneho náradia (ručná montáž).

2. Tvojou úlohou je navrhnúť 3D model zostavy a urobiť pevnostnú analýzu pomocou FEM.

Médium v rúrke je voda.

Teplota vody +5 °C až +95 °C.

Tlak vody 0,1 bar až 4,5 bar (statický).

Vnútorný priemer rúrok je 10 mm.

Dĺžka rúrok je 100 mm.

Voľné konce rúrok sú pevne votknuté oproti sebe (odobrané všetky tri stupne voľnosti).

Vzdialenosť medzi rúrkami je ľubovolná.

3. Nahraj svoje riešenie na www.challengest.com vo forme PowerPointovej prezentácie.

Návrhy vyhodnotí komisia zložená zo špičkových odborníkov vývojového centra spoločnosti Protherm Production.

Uzávierka súťaže je 30. novembra. Vyhodnotenie súťaže spojené s odovzdávaním cien prebehne pred Vianocami.

 

CENY:

dovolenkový pobyt vo vybranej destinácii v hodnote 1 500 eurdovolenkový pobyt v hodnote 1 000 eurdovolenkový pobyt v hodnote 500 eur

Ukáž, či v tebe drieme kreatívny vývojár a nadizajnuj originálne riešenie pre spoločnosť, ktorá už 140. rokov ovplyvňuje inováciami milióny domácností po celom svete.

Pri príležitosti 140. narodenín značky Vaillant, ktorá je priekopníkom na trhu vykurovacích zariadení, vyhlasuje jej dcérsky závod na výrobu kotlov Protherm Production súťaž o atraktívne ceny. Stačí urobiť návrh inovatívneho rozoberateľného spojenia dvoch rúrok a si v hre o nezabudnuteľný vianočný darček.