Úrad priemyselného vlastníctva SR udelil Technickej univerzite v Košiciach Cenu Jána Bahýľa za patent č. 288407 s názvom logoSpôsob zneškodňovania siníc v stojatých vodách a zariadenie na jeho uskutočnenie, ktorého pôvodcami sú prof. Ing. Dušan Šebo, PhD., Dr. h. c. mult. prof. Ing. Miroslav Badida, PhD., doc. Ing. Juraj Šebo, PhD. a Ing. Monika Fedorčáková, PhD. zo Strojníckej fakulty TUKE.

 

Úrad priemyselného vlastníctva SR udeľuje Cenu Jána Bahýľa od roku 1999 slovenským pôvodcom a majiteľom patentov, úžitkových vzorov a dizajnov za ich mimoriadne technické alebo dizajnérske riešenia s cieľom pozdvihnúť tvorivosť na Slovensku.

 

Patent1   Patent3

 

V 8. ročníku Ceny Jána Bahýľa bola cena udelená v dvoch kategóriách:

  • individuálni prihlasovatelia, malé podniky a mikropodniky do 49 zamestnancov,
  • vysoké školy a výskumné centrá.

 

Spôsob a zariadenie na zneškodňovanie siníc v stojatých vodách sa dá výhodne použiť pri zneškodňovaní siníc v stojatých vodách, ktoré sú určené na zásobovanie pitnou vodou, prípadne na kúpanie, chov rýb, a tam, kde je potrebné zabezpečiť kvalitu mikroživota vo vode a znížiť stupeň eutrofizácie vody.

 Patent2Úvedeným pôvodcom k získaniu prestížnej ceny Jána Bahýľa 2020 gratulujeme!

 

Pozrite si krátke video z 21. ročníka konferencie Duševné vlastníctvo na Slovensku a z udelenia Ceny Jána Bahýľa za rok 2020.

video patent
(Zdroj: https://www.indprop.gov.sk/o-urade/aktuality/aktuality?clanok=kratke-video-z-21-rocnika-konferencie-dusevne-vlastnictvo-na-slovensku-a-z-udelenia-ceny-jana-bahyla-za-rok-2020)

 

Spektrum dobrých nápadov a riešení: Spôsob zneškodňovania siníc v stojatých vodách a zariadenie na jeho uskutočnenie

 

článok

 

(Zdroj: https://www.indprop.gov.sk/dv/casopis-dusevne-vlastnictvo/aktualne-cislo/cizmar-p)